Ücretsiz ilan Ver
Anasayfa
Kategoriler
Diğer (0)


Diğer (0)

Reklam Alanı

Haberler»Tümü
Makinayı makine yapmaya çalışıyor
ESKİŞEHİR’de bilim tarihçisi ve mühendis Dr. Günseli Naymansoy, üniversitelerdeki “makina mühendisliği” bölümlerinin isminin ...

T.C. Ekonomi Bakanlığından AYSAFa Tam Destek
T.C. Ekonomi Bakanlığı,  2023 hedefleri doğrultusunda milli ekonominin canlandırılması faaliyetleri kapsamında ihracatımızın arttırılması, ihraç ürünleri...
Haber Oku
Başlık
Makinayı makine yapmaya çalışıyor
Eklenme Tarihi
29 Mart 2015
Ekleyen
makinemakine.com Yönetimi
İçerik

ESKİŞEHİR’de bilim tarihçisi ve mühendis Dr. Günseli Naymansoy, üniversitelerdeki “makina mühendisliği” bölümlerinin isminin “makine mühendisliği” olarak değiştirilmesi için YÖK, Türk Dil Kurumu (TDK) ve Mühendislik Dekanları Konseyi’ne başvurdu 7 üniversite “makina” kelimesini “makine” olarak düzeltti.

Dr. Naymansoy mühendislik fakültesinde öğretim elemanı olarak görev yaptığını, Türk Dili ve Edebiyatı alanında da eğitim aldığını söyledi. Türk dilinin doğru kullanımı konusunda titiz davrandığını belirten Naymansoy, şöyle konuştu:
“Konuyu YÖK TDK ve Mühendislik Dekanları Konseyi’ne ilettim. Olumlu olumsuz yanıt gelmedi ama Cumhuriyet, Erciyes, Fırat, Trakya, Sakarya, Süleyman Demirel ve Niğde üniversitelerinin gerekli düzeltmeyi yaptığını gördüm.”

  • Kurumsal
  • Hizmetlerimiz
  • Gizlilik ve Kullanım
Reklamın Önemi .
Reklam, Pazarlama Karmasının Çeşit Öğelerinden
Sadece Birisi Olduğuna Göre
Şu Soru Sorulabilir. Neden Reklam ?
makinemakine.com Facebook'ta
makinemakine.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından makinemakine.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Copyright 2018 © makinemakine.com Tüm Hakları Saklıdır...